Dům 9+kk, Vodice, Chorvatsko

€950,000

Popis

Moderní vila s bazénem a výhledem na moře ve Vodici

Moderní funkční vila se nachází 850 m od Modré pláže a necelé 1,4 km od přístavu ve Vodici. Novostavba se nachází na okraji města, v klidné městské čtvrti luxusních rodinných vil. Vila je navržena jako dvě samostatnédvoupodlažní bytové jednotky (116 m2+70 m2 teras, 115 m2 + 59 m2 teras), s vlastními vchody a bazény, ale v současné době je užívána jako bydlení pro 1 rodinu. Skládá se ze sedmi ložnic, čtyř koupelen, velkého obývacího pokoje s jídelnou a vstupem na terasy s bazény s otevřeným výhledem na moře a přilehlé ostrovy. Čtyři ze sedmi ložnic nabízí panoramatický ničím nerušený výhled z balkonů na celé na pobřeží. K dispozici je také pomocná kuchyň, dvě skladovací místnosti pod schody a dva suterény. Jeden ze suterénu je navržen dle švýcarské normy pro přístřešky s dvojtými stěnami AB, stropy a samostatným východem (tzv. skrytý suterén).  K relaxaci se nabízí parní sauna (turecká lázeň) s odpočinkovou zónou a sprchou, 2 venkovní bazény (21m2 a 24m2), z nichž jeden má zabudované tepelné čerpadlo a nabízí možnost zastřešení (u tohoto bazénu je k dispozici podlahové vytápění). K domu náleží garáž pro dvě vozidla a pět venkovních parkovacích stání, z nichž jedno je zastřešené baldachýnem vedle garáže. Nad garáží je plochá průchozí střecha s vodní plochou, hlubokou cca 15 cm, určenou pro slunění, odpočinek a ničím nerušenou relaxaci. 

Budova je navržena a postavena v souladu s principy udržitelné architektury. Balkony na jižní straně domu jsou navrženy tak, aby v zimě umožňovaly slunečnímu světlu vstupovat do místnosti a akumulovat teplo v podlahových krytinách, které v zimě zdarma vytápí prostor, zatímco v létě brání slunečnímu světlu ve vstupu do místnosti a tím nedovolují přehřátí. Tepelný plášť budovy je vyroben tak, aby se zabránilo všem tepelným mostům (systém Rofix ETICS se silikonovou úpravou), v budově bylo použito třívrstvé sklo s povlakem „low-e“, který také chrání před slunečním zářením a zabraňuje energii ztráty. Zabezpečení domu zajišťuje výstražný systém se senzory pohybu a magnetickými senzory na předních dveřích a externí HD kamerou se schopností ukládat videa až na měsíc. Mezi další funcke inteligentní domácnosti patří např. hlasové ovládání pomocí domácího systému Google (zapnutí a vypnutí světel a televize), čtyři klimatizace ovládáné WI-FI, snímače pohybu pro zapnutí a vypnutí LED osvětlení na chodbách, luxomat pro venkovní nástěnné osvětlení s automatickým zapnutím a vypnutím, když se setmí a svítá, dálkové ovládání LED RGB osvětlení v bazénech a LED osvětlení na terasách. 

Vodice je oblíbené letovisko nedaleko Šibeniku. Oblast dnešního města Vodice byla obydlena už ve 4. století př. n. l. Vedly tudy římské obchodní cesty, od Iaderi (Zadar), přes Arauzonu, až do Saloni. Ve 13. století se v těchto místech začínají stavět domy, kostely a zámky. V 15. století zahnala turecká armáda Chorvaty do Vodic. V 15. a 16. století vybudovali lidé okolo svého nového obydlí vysokou zeď se třemi věžemi. Později, když už obranných zdí nebylo třeba, lidé využili její kameny a stavěli z nich domy. V dnešní době zeď a věže už neexistují. Vodice zůstaly jediným městem v okolí, které nebylo pod tureckou nadvládou. V okolí Vodic se nalézají čtyři zajímavá archeologická naleziště. Vodice jsou ideálním výchozím bodem k úchvatným národním parkům Kornati, Krka a Telaščica.

Chcete-li vědět, jak probíhá koupě nemovitosti v Chorvatsku, podívejte se zde.

Dodatečné informace

  • Terasy
    129 m2

Umístění

Sdílej nemovitost

Share