Apartmánový dům, Vis, Chorvatsko

€1,000,000

Popis

Řadový dům v první řadě k moři s obytnou plochou 258 m2.

Dům se nachází na jedinečném místě, přímo u moře, na oblázkové pláži. Skládá se z přízemí a dvou dalších pater, celkem tří samostatných jednotek, každé o ploše 86 m2. V přízemí naleznete obývací prostor (kuchyň, jídelnu a obývací pokoj), 2 ložnice, koupelnu, sklad a bývalou studnu, která byla nyní přeměněna na skladový prostor. Interní schody vedou na první patro, kde se nachází 2 pokoje, malá terasa, společný obývací pokoj s kuchyní a další koupelna. Ve třetím patře, v podkroví, se nachází obývací prostor, kuchyň a jídelna, ložnice, koupelna a terasa (2m x 6.4m). Majitelé využívali přízemí pro své bydlení, zatímco horní dvě patra sloužila k turistickým pronájmům.

Tato kamenná budova, umístěná v samém srdci města, hned vedle pláže, představuje vzácnost na trhu! Do nemovitosti bylo neustále investováno a s dodatečnými investicemi má potenciál stát se prvotřídní nemovitostí k pronájmu (mini hotel) nebo rodinným rekreačním domem na místě, které je na trhu vzácné.

Ostrov Vis je perlou mezi chorvatskými jadranskými ostrovy, tolik let nedotčený rozvojem cestovního ruchu – díky své strategické poloze na otevřeném moři sloužil dlouhá léta jako vojenská zóna. Od získání nezávislosti Chorvatska se ostrov začal pomalu otevírat okolnímu světu, nabízí své jedinečné tradice, historii, kulturní dědictví a přírodní krásy okolnímu světu a pomalu se stává jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Chorvatsku. Během dlouhé a bouřlivé historie ostrova Vis mnoho jeho obyvatel opouštělo ostrov za lepším životem, hlavně přes oceán do Ameriky a Austrálie, brali s sebou své znalosti a dovednosti a pomáhali rozvíjet tyto rozvíjející se země. Dnes mnoho z jejich potomků z celého světa přijíždí navštívit ostrov svých předků a jsou ohromeni krásou a kulturním dědictvím své vlasti a ptají se, proč jejich předci kdy opustili ostrov Vis. Důvodů je mnoho, ale nejběžnější byly ekonomické důvody – v minulosti živobytí obyvatel ostrova Vis záviselo hlavně na zemědělství a rybolovu a sezónní výpadky produkce způsobené špatným počasím nebo morem by způsobily velké ekonomické potíže pro obyvatelstvo ostrova Vis. Dnes se tento trend změnil a na ostrov Vis přijíždí mnoho cizinců, kteří ho již nikdy neopustí – díky čemuž je tento krásný chorvatský ostrov jejich domovem.

Chcete-li vědět, jak probíhá koupě nemovitosti v Chorvatsku, podívejte se zde.

Umístění

Sdílej nemovitost

Share