Dům 9+2, Brač, Chorvatsko

€960,000

Popis

Samostatně stojící dům s bazénem v první řadě u moře, v malé zátoce na západní straně ostrova Brač.

Celková plocha uzavřeného prostoru je cca 195 m2 a plocha pozemku je 667 m2. Ve sníženém přízemí domu jsou čtyři ložnice, z toho tři dětské, koupelna, obývací pokoj, jídelna, kuchyně, taverna a toaleta. Ve spodním patře se dále nachází dvoupokojový apartmán s koupelnou a kuchyňským koutem. Na dvoře se nachází jednopokojový domek s toaletou, který slouží jako zimní sklad zahradního nábytku, vybavení k bazénu a dalšího pomocného zařízení. K domu je připojena krytá terasa o rozloze 20 m2 v úrovni přízemí, vybavená originálně řešeným kamenným jídelním stolem pro 10 osob. K ní o několik schodů níže přiléhá větší otevřená terasa s ještě větším původně navrženým kamenným jídelním stolem pro 14 osob, vedle níž se nachází zděný gril a letní kuchyně. V přízemí se nachází krytá terasa s grilem o rozloze 8 m2 a ve vyšší části je malá terasa s krásným výhledem na záliv. Venkovní prostor je chráněn před vnějšími pohledy, ať už ze silnice, nebo ze sousedních pozemků, vysokým plotem v kombinaci zdí a zeleně. Část dvora je přímo propojena s obývacím pokojem. Na úrovni přízemí je prostorný dvůr s možnou funkcí parkování aut. Venkovní prostor je uspořádán do kaskády s umělecky pečlivě vystavěnými kamennými zdmi na téma úhledné suché výstavby a s kamennými podlahami.

Zahradnická úprava je mimořádně esteticky hodnotná. Kromě toho se v zahradě nachází pět olivovníků, jeden citronovník, pomerančovník, grapefruit, kunkava, fíkovník, plantýn a tři kiwi. Hlavní vchod (je zde i vedlejší) je porostlý divokou i ochočenou bílou vinnou révou. Nedílnou součástí venkovního prostoru je také otevřený bazén se zařízenými terasami a odpovídající strojovnou. Vodní plocha bazénu má rozměry 7,50×3,50 m a hloubku 145 cm. Bazén má zabudované protiproudé čerpadlo a přípravu pro instalaci tepelného čerpadla a je obsluhován robotickým zařízením na čištění. Dvůr zdobí také umělecká díla ze soch a malovaného kamene. Dům je infrastrukturně napojen na elektrickou a vodovodní síť, má televizní signál a internet, kanalizace funguje autonomně s vícekomorovým septikem a trvalým odtokem z poslední usazovací komory. Připojení na primární kanalizační síť se očekává v nejbližší době. Na zahradě je několik vodovodních kohoutků pro zalévání rostlin a upravený prostor pro sprchování. Obytný prostor je dobře vybavený a bohatě zařízený, zejména obývací pokoj s krbem a koženou sedací soupravou. Majitelé vlastní kotviště pro loď, které je vzdáleno asi 40 m od domu. Vzdálenost od Supetaru a přístavu trajektů je asi 10 km.

Ostrov Brač je třetí největší a současně nejvyšší ostrov Jadranu. Má cenné historické památky, s řadou kostelů a kostelíků, přírodní rarity, krásné pláže a vynikající podmínky pro rekreaci. Na ostrově se také nachází jedna z nejznámějších pláží Chorvatska, kouzelný Zlatni rat u městečka Bol. Na Brači žije přibližně 14 tis. obyvatel ve dvou desítkách obcí, z nichž mnohé si doposud zachovaly kouzelný dalmacký ráz. Správním střediskem ostrova je město Supetar, v hospodářství ostrova mají významnou úlohu Pučišća, Nerežišća, Selce, Bol a některá další letoviska. Všechny významnější obce na ostrově jsou navzájem spojeny dobrou silnicí. Trajektové spojení s pevninou zajišťují pravidelné trajektové linky ze Supetru a Sumartinu. Rychlá lodní linka  pak spojuje Split s Bolem na Brači a Jelsou na Hvaru.

Chcete-li vědět, jak probíhá koupě nemovitosti v Chorvatsku, podívejte se zde.

Umístění

Sdílej nemovitost

Share