Dům 4+kk, Vis, Chorvatsko

€500,000

Popis

Dům s obrovským pozemkem, ideální pro všechny, kteří si chtějí užít klid a pohodu, obklopeni krásou nedotčené přírody a blízko křišťálově čistého moře a zároveň být blízko ke všem městským zařízením, které ostrov Vis nabízí .

Třípodlažní rodinný dům se zahradou, postavený v roce 2005, má pozemek o celkové výměře 36 296 m2, z toho 1 000 m2 stavební pozemek. Zbytek je obhospodařován jako zemědělská půda (vhodná pro pěstování různých plodin). Zemědělská půda je u stavebního pozemku s výhledem na moře. Dům má obytnou plochu 121 m2. Nemovitost se nachází v atraktivní lokalitě na ostrově Vis, přesněji na severovýchodní straně, a nabízí otevřený výhled na klidnou zátoku a Jaderské moře. Nachází se pouze 70 m od moře, s přímým přístupem na pláž a 3-4 minuty autem od centra – dům se skládá z přízemí, prvního patra a půdního prostoru. V přízemí jsou dva pokoje, které v současnosti slouží převážně jako sklady. V prvním patře je garsoniéra s balkonem. V podkroví je místnost 48 m2. K domu dále náleží venkovní nekryté parkoviště, na kterém je místo pro více vozidel a k domu vede asfaltová cesta. Nemovitost nebyla postavena ani dokončena celá, což umožňuje novému majiteli dokončit ji do konce podle svého uvážení.

Ostrov Vis je perlou mezi chorvatskými jadranskými ostrovy, tolik let nedotčený rozvojem cestovního ruchu – díky své strategické poloze na otevřeném moři sloužil dlouhá léta jako vojenská zóna. Od získání nezávislosti Chorvatska se ostrov začal pomalu otevírat okolnímu světu, nabízí své jedinečné tradice, historii, kulturní dědictví a přírodní krásy okolnímu světu a pomalu se stává jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Chorvatsku. Během dlouhé a bouřlivé historie ostrova Vis mnoho jeho obyvatel opouštělo ostrov za lepším životem, hlavně přes oceán do Ameriky a Austrálie, brali s sebou své znalosti a dovednosti a pomáhali rozvíjet tyto rozvíjející se země. Dnes mnoho z jejich potomků z celého světa přijíždí navštívit ostrov svých předků a jsou ohromeni krásou a kulturním dědictvím své vlasti a ptají se, proč jejich předci kdy opustili ostrov Vis. Důvodů je mnoho, ale nejběžnější byly ekonomické důvody – v minulosti živobytí obyvatel ostrova Vis záviselo hlavně na zemědělství a rybolovu a sezónní výpadky produkce způsobené špatným počasím nebo morem by způsobily velké ekonomické potíže pro obyvatelstvo ostrova Vis. Dnes se tento trend změnil a na ostrov Vis přijíždí mnoho cizinců, kteří ho již nikdy neopustí – díky čemuž je tento krásný chorvatský ostrov jejich domovem.

Chcete-li vědět, jak probíhá koupě nemovitosti v Chorvatsku, podívejte se zde.

Umístění

Sdílej nemovitost

Share