Novinky

Italská perla Adriaticu Riviera del Conero nabízí nemovitosti za sympatické ceny

Riviera del Conero – perla italského Adriaticu nedaleko přístavu Ancona – je zajímavou alternativou pro koupi druhého bydlení u moře. Za cenu až o 40% nižší než v Toskánsku se zde nabízí jak nové apartmány s terasami s nádhernými výhledy na Jaderské moře, tak příjemné domy s kouzelnými panoramatickými výhledy na okolní kopce a olivové háje. Apartmán s výhledem zde pořídíte již od 180 000 EUR, rodinný dům od 300 000 EUR.

Na romantické pláži za 10 hodin autem s přestávkou u Benátek na ochutnávku Prosecca

Tato lokalita se nachází přímo proti chorvatskému Zadaru a táhne se po východním pobřeží italské boty. Cesta z Prahy či Brna trvá stejně jako do chorvatských středisek cca 10 hodin, a se zastávkou na pozdní oběd nebo ochutnávku Prosecca v oblasti Treviso u Benátek je velmi příjemná. Více než 150 kilometrů širokých pláží protíná skalnatý výběžek Monte Conero, který dal jméno celé oblasti. V roce 1987 na něm byl ustanoven přírodní park s 18 značenými turistickými stezkami a celou řadou překrásných vyhlídkových míst. Romantické pláže a zátoky pokrývá hrubší písek nebo jemné oblázky. Krajina se zelená smíšenými lesy přecházejícími v piniové háje a na obzoru se zdvihají vrcholky Apenin. Centrum oblasti tvoří městečka Marcelli, Numana a Sirolo. Nedaleká  Ancona je větší historický přístav, odkud vyplouvají lodě do Zadaru, Splitu, ale i na řecké ostrovy.

Opravdová “Dolce Vita” 

Vynikající italské speciality nabízejí restaurace, rybářské bary, taverny i pizzerie a samozřejmě nechybí slavná italská zmrzlina. Tradiční kamenné zemědělské usedlosti – tzv. Agriturismi  provozují restaurace s místními produkty a často nabízejí ochutnávky známého místního vína Rosso Conero, stejně jako tzv. Cantine – místní vinařství.  Malebné promenády a kamenné uličky jsou protkány množstvím roztomilých obchůdků se suvenýry a řemeslnými výrobky. Večer v letní sezóně pak můžete strávit v plážových nočních klubech zejména kolem Porto Recanati, které zavírají až v pozdních nočních hodinách. V okolí se nachází  řada zajímavých historických míst: již zmíněná památkami protkaná Ancona, poutní místo Loreto, Castelfidardo, Recanati, Potenza Picena, Offagna, Agugliano, Polverigi či Santa Maria Nova.

Vodní a sportovní aktivity

Sportovní vyžití na vás čeká zejména  na plážích s centry vodních sportů a dobrodružnými aktivitami pro děti i dospělé. Kiting a windsurfing je pak vhodný zejména směrem na sever u městečka Sennigalia. Čas ale můžete trávit i na tenisových kurtech, beach volejbalovém a fotbalovém hřišti či při jízdě na koni. V přístavech je možné si pronajmout motorové čluny i bez kapitánské licence a strávit několik hodin, nebo i celý den projížďkou a koupáním se v romantických modrých  zátokách pod Monte Conero a zastavit se na známé místní mušle – tzv. Moscioli na bílém víně v chic zátoce Portonovo.

Příjemná lokalita pro celoroční bydlení

Sympatické na této oblasti je velmi příjemné celoroční klima a běžný přímořský  život i mimo tradiční turistickou sezónu.  Starobylá univerzitní a pulzující Bologna plná mladých lidí je jen 2 hodiny jízdy, stejně jako místní  letiště nabízející každodenní lety do Prahy po dobu celého roku. Pro mladé, anebo i ty, kteří mají rádi zábavu, je možné navštívit legendární přímořské Rimini a Riccione se slavnými, celoročně otevřenými, nočními kluby a diskotékami jen 1 hodinu cesty odtud. Do Říma dojedete krásnou krajinou skrz Apeninský poloostrov za 3 hodiny a můžete si tak osvěžit program i mimo sezónu pobytem v hlavní metropoli.